Gadżety nie są zarezerwowane tylko i wyłącznie fanatykom technologicznych nowinek. Współcześnie występujące rozwiązania są dedykowane dla osób, prowadzących własne biznesy. Przedmioty te mają usprawniać ich pracę. Oto propozycja przykładowych gadżetów, które są niezbędne w trakcie prowadzenia firmy.

Kamery video

Kamera video większości kojarzy się działalnością prowadzoną na YouTube. Jest to bardzo ważny przedmiot także i dla każdego biznesu, zwłaszcza w okresie pandemii. Pozwalają na komfortowe przeprowadzanie rozmów z kontrahentami czy klientami. Bardzo często towarzyszą działaniom marketingowym, np. podczas tworzenia nagrań dotyczących działalności firmy, tworzenia produktów czy wykonywania usług. Tego typy filmiki cieszą się sporą popularnością w Internecie.

Pokrowce na laptopy

Prowadząc firmę ciągle korzystamy z komputerów, często przenosząc je z jednego spotkania na drugie. By w bezpieczny sposób móc transportować swój laptop warto zainwestować w pokrowce na laptopy. Ich biznesowe wersje zazwyczaj wyposażone są w zapięcie magnetyczne i idealnie komponują się ze smukłymi macbookami czy ultrabookami. Warto przed zakupem pokrowca dokładnie sprawdzić wymiary komputera i dobrać je do wyszukanego etui.

Pomocne gadżety w prowadzeniu firmy

Inteligentny zamek

Posiadając własne biuro, dba się w głównej mierze o zachowanie odpowiedniego poziomu jego bezpieczeństwa. Elektroniczne zamki do drzwi zapewniają znacznie większy poziom ochrony w porównaniu do tradycyjnych zamków. Ich ogromnym walorem jest to, że nie wymagają noszenia przy sobie kluczy. Wystarczy dostęp do internetu i do aplikacji, by móc wejść do biura. Ciekawą funkcją jest to, że w przypadku braku pewności czy biuro po wyjściu zostało zamknięte można to sprawdzić, wchodząc na aplikację, dzięki czemu mamy pewność czy rzeczywiście wszystko jest w porządku.

Wirtualny asystent

Świetnym ułatwieniem pracy każdego przedsiębiorcy jest posiadanie wirtualnego asystenta, np. tego wypuszczonego na rynek przez Amazona. Wystarczy dostęp do sieci i Alexa pomoże w pozyskaniu wielu informacji, wykona powierzone zadania, dzięki czemu czas pracy biznesmana znacznie się zmniejsza. To, co zasługuje na największe uznanie to jego cena, gdyż z pewnością taki wydatek nie naruszy budżetu firmy.

Drukarka samodzielnie zamawiająca tusz

Firma Brother opracowała system, który jest w stanie samodzielnie dokonywać zamówienia na tusz w momencie wykrycia niskiego jego poziomu w drukarce. Warunkiem jest stałe podłączenie z Internetem. System potrafi określić za jaki czas nastąpi całkowite opróżnienie tonerów, co zapobiega sytuacji, w której dostęp do drukarki na jakiś czas byłby niemożliwy.

Inteligentny termostat

Każdy pracodawca powinien zapewnić swym pracownikom odpowiednie warunki pracy. Na rynku występują urządzenia, które za pomocą inteligentnego systemu zarządzają odpowiednią temperaturą w pomieszczeniu. Sprzęt ten pozwoli na utrzymywanie temperatury na stałym poziomie, bez potrzeby dogrzewania czy chłodzenia biura. Termostat ten zapewnia komfortowy klimat pracy.