Odpowiednio dobrane przysmaki dla kota stają się nie tylko idealnym sposobem na urozmaicenie kocich posiłków, ale przede wszystkim pozwalają na trening z pupilem oraz na utrwalenie pozytywnych zachowań. W praktyce oznacza to, że smaczki świetnie sprawdzają się jako nagroda, którą możemy wykorzystać zarówno podczas nauki komend, jak i w przypadku chwalenia za właściwe zachowania czy po upolowaniu przez kota ofiary w postaci pluszowej myszki lub wędki. Dlatego też warto poznać wszystkie godne uwagi sposoby na przemyślane wykorzystanie kocich smakołyków, które umocnią relację z kotem i pomogą w uniknięciu niektórych problemów behawioralnych.

Przysmaki dla kota - jak wykorzystać je w codziennym życiu?

Smaczki dla kotów jako sposób na utrwalanie pozytywnych zachowań

Choć wiele osób nie zdaje sobie z tego sprawy, w przypadku kotów można skutecznie utrwalić różne pozytywne zachowania, które ułatwiają codzienne życie z czworonogami. Warto między innymi wspomnieć o podawaniu smaczków w ramach nagrody za prawidłowe skorzystanie z kuwety, za bezpieczne zabawy z innymi domowymi zwierzętami czy za naukę chodzenia w szelkach. Ponadto przysmaki dla kota mogą skutecznie łagodzić stres, co sprawia, że świetnie sprawdzą się również podczas wizyt u weterynarza czy dłuższych podróży samochodem. Należy jednak pamiętać o tym, że kot nie powinien zjadać dziennie zbyt wielu przysmaków, ponieważ może się to wiązać z objawami z układu pokarmowego.

Przysmaki dla kotów i nauka komend - czy kot może podawać łapę?

Oprócz tego przysmaki dla kota to bardzo dobry sposób na nauczenie czworonoga różnych sztuczek i podstawowych komend. Okazuje się bowiem, że podobnie jak pies kot może podawać łapę, turlać się, obracać czy przybijać piątkę. Wówczas dobrym pomysłem będzie wyposażenie się nie tylko w ulubione smaczki, ale także w kliker, który będzie oznaką dla kota, że dana komenda została wykonana dobrze i że w nagrodę dostanie ulubiony smakołyk. Co więcej, wspólna nauka komend ma bardzo duży wpływ na zacieśnianie relacji z opiekunem i na zmęczenie kota w mądry sposób.