Kraków jest magicznym miastem. Co roku przyciąga miliony turystów z całego świata. Nie bez powodu jest ważnym ośrodkiem turystycznym w Polsce. Goście są oczarowani renesansowymi arkadami, barokowymi iglicami i jednym z najlepiej zachowanych europejskich rynków. Kraków znajduje się w południowej Polsce, nad Wisłą. Oferuje mnóstwo atrakcji, również dla rodzin z dziećmi.

Kraków dla rodzin z dziećmi

Krakowskie ZOO

Krakowskie ZOO znajduje się na kompleksie leśnym liczącym prawie 500 ha. Ogród Zoologiczny zajmuje się przede wszystkim ochroną gatunków zagrożonych i tych, które są zagrożone wyginięciem).. Goście mogą podziwiać około 260 gatunków, w tym 120 pod szczególną ochroną. ZOO jest zamieszkiwane przez blisko 1500 zwierząt. Możemy zobaczyć m.in. hipopotama karłowatego, tapira anta, konia Przewalskiego, panterę śnieżną, jaguara, mandryla i małpy. ZOO zajmuje się również działalnością popularnonaukową.

Mini-ZOO jest idealną propozycją dla maluchów. Mogą tutaj pogłaskać i nakarmić osiołki, lamy, kucyki, króliczki miniaturowe, świnki morskie, żółwie i kózki karłowate. Zwierzętom możemy dawać karmę, specjalnie przygotowaną przez pracowników ZOO.

HistoryLand

To wspaniałe interaktywne centrum, w którym możemy odkryć wyjątkową historię Polski i zasłużonych Polaków. Makiety są wykonane z klocków LEGO. Dzięki innowacyjnym, interaktywnym rozwiązaniom, możemy stać się częścią opowiadanej historii. Miliony klocków LEGO odtwarzają najważniejsze polskie zabytki i największe bitwy.

Park Wodny

To wspaniałe miejsce dla całej rodziny. Jest jednym z największych parków wodnych w Europie. Maluchy mogą bawić się w brodziku. Czeka na nich mnóstwo atrakcji. Z pewnością spodoba się im Wyspa Piratów z trzema małymi zjeżdżalniami. Park Wodny oferuje również dla najmłodszych gości statek z armatkami wodnymi, Statek Piracki na lądzie, fontanny i Tęczowa Zjeżdżalnia. Dla nieco starszych zostały przygotowane zjeżdżalnie i Rwąca Rzeka.

Smok Wawelski

Smok Wawelski jest jednym z głównych symboli Krakowa. Ta mityczna postać zamieszkiwała Smoczą Jamę, czyli jaskinię, leżącą u podnóża Wzgórza Wawelskiego. Dzieciom z pewnością spodoba się legenda o Smoku Wawelskim. Mogą później zobaczyć 6-metrowy pomnik, przedstawiający legendarną postać. Odlana z brązu rzeźba jest zasilana gazem ziemnym. Dlatego smok zieje prawdziwym ogniem przez całą dobę, co 10 minut. Rzeźba jest jedną z głównych atrakcji w Krakowie. Szczególnie podoba się maluchom.

Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema

Jest to idealna propozycja dla ciekawskich małych turystów. Ogród Doświadczeń im. Stanisława Lema zajmuje 6 ha zieleni. Jednak zamiast kwiatów, znajdziemy w nim ciekawe instalacje. Dzięki nim można przeprowadzić różne eksperymenty związane z optyką, hydrostatyką, akustyką, mechaniką i magnetyzmem.

Kraków dla rodzin z dziećmi

Wianki

Co roku w Krakowie organizowane są słynne Wianki. W 2019 roku  odbędą się 22 czerwca. Oferta muzyczna jest bogata i zróżnicowana. Wianki Kraków to prawdziwe Święto Muzyki. Znajdziemy tutaj inspirację francuskim Fete de la Musique. Każdy znajdzie dla siebie coś wyjątkowego. Organizowany jest również konkurs na najpiękniejszy wianek.