Wiele osób wyznaje zasadę, iż życie jest zbyt krótkie, aby się ograniczać przez strach, a wychodząc z tego założenia warto podejmować ekstremalne wyzwania. Jednym z nich jest skok spadochronowy w tandemie, który dedykuje się na pierwsze spotkanie z ekstremalnym przeżyciem. Uczucie towarzyszące po wyskoku z małego samolotu są trudne do opisania słowami. To wyjątkowa przygoda, o której nie zapomina się do końca życia.

Skoki spadochronowe Kraków - jak się do nich przygotować?

Przygotowania do skoku spadochronowego

Przed oddaniem skoku po raz pierwszy przechodzi się szybkie szkolenie, instruktor zapoznaje każdą osobę ze sprzętem. Właściwie nie ma specyficznych wymagań, co do ubioru, ma być ono przede wszystkim wygodne i nie krępować ruchów. Konieczne są wiązane buty, dopasowane pod względem rozmiaru, nie można mieć na sobie biżuterii w postaci zegarka, naszyjników, bransoletek. Przeszkodą do skoku nie jest nawet wada wzroku, ponieważ na prośbę można otrzymać specjalne gogle. Na skoki spadochronowe Kraków może zdecydować się każdy, kto nie ma przeciwwskazań zdrowotnych i jego waga nie przekracza 120 kilogramów. Poziom ekscytacji nowym doświadczeniem jest bardzo wysoki, jednak przed dniem oddania skoku należy zadbać o odpowiednią długość snu. Niewskazane jest spożywanie posiłków, zwłaszcza tych ciężkostrawnych na godzinę – dwie przed samym skokiem, przemieszczające się w brzuchu pożywienie może powodować znaczny dyskomfort. Na miejsce powinno się wyjechać odpowiednio wcześnie, w przeciwnym wypadku można wypaść z kolejki. Tym samym wydłuży się czas oczekiwania na ekstremalne przeżycie, czyli lot w przestworzach. Skoki spadochronowe Kraków to bardzo popularna forma rozrywki dla każdego, załoga, która skakała już wcześniej ma informacje o panującej wysoko temperaturze. Jeśli jest zbyt niska, konieczne może okazać się ubranie w specjalny kombinezon.

Skoki spadochronowe w tandemie

Skoki spadochronowe w Krakowie wykonuje się na różnych wysokościach – od 2000 do nawet 8000 metrów. Skok w tandemie jest idealnym rozwiązaniem, ponieważ jest się wówczas przypięty uprzężą do profesjonalnego skoczka, który ma doświadczenie i kwalifikacje. Spadochron znajduje się na jego plecach i to on podejmuje decyzję, kiedy powinien zostać rozłożony. Skoki spadochronowe Kraków to jedna z ciekawych propozycji na prezent dla bliskiej osoby, co jest gwarancją wielu ekscytujących chwil. Zakup dodatkowej usługi w postaci filmowania wydarzenia jest dodatkowym podarunkiem, pozwoli na wielokrotny powrót do Wsparcie instruktorów jest na wagę złota, ponieważ dbają oni nawet o właściwe ułożenie ciała podczas skoku, swoim podejściem pozwalają zapomnieć o strachu. Tak naprawdę w dniu skoku mieszają się wszelkie odczucia – od strachu, przez zdenerwowanie i radość, aż po ekscytację. Tak potężna dawka adrenaliny nie zostanie nigdy zapomniana, a w przypadku ubytków pamięci spowodowanych stresem, zawsze można obejrzeć nagranie ze skoku. Zainwestowanie w film i zdjęcia jest jak najbardziej opłacalne, ponieważ każdy materiał jest profesjonalny. Tak wspaniałą pamiątkę można zaprezentować rodzinie oraz przyjaciołom, być może również podejmą wyzwanie.

Partnerem artykułu jest Tandemy.pl – skoki spadochronowe Kraków.