Nie ma lepszego rozpoczęcia działalności gospodarczej jak powiązanie jej z własną pasją. Jest to doskonała sytuacja, ponieważ człowiek robi to, co lubi, a dodatkowo zarabia na tym i uczy się funkcjonowania w świecie biznesu. Nie znaczy to, że nie równa się to ciężką pracą, gdyż bez niej tak naprawdę nie ma dobrych wyników i zadowolenia. Jakie są kluczowe zasady dotyczące biznesu opartego na własnym hobby?
I zasada: doceń własne możliwości
Ludzie, którzy robią coś z serca czy z miłości do czegoś często mają problem z braniem pieniędzy za to, co wykonaliśmy. Ludzie często tłumaczą, że nie wypada brać wynagrodzenia za coś co stanowi tylko naszą pasję, że jest to nieprofesjonalne czy po prostu jest na głupio pobierać opłaty od znajomych. Nie jest poprawne podejście, ponieważ trzeba znać swoją wartość oraz tego, co tworzymy. Jeśli ludzie są zainteresowani naszą usługą oznacza to, że podoba im się to, co robimy i przede wszystkim jak robimy. Ich chęć korzystania z naszego produktu czy usługi jest gwarancją tego, że to co robimy jest wartościowe.
Po drugie: Podkreśl swoją obecność w sieci
Na początku łączenia biznesu z pasją jest konieczność posiadania własnej strony internetowej. Dzięki temu ludzie będą nas traktować poważniej, że to, co robimy jest na poważnie. Stajemy się bardziej przedsiębiorcami, aniżeli pasjonatami. Zmiana myślenia w ludziach spowoduje zmianę i w naszych głowach, sami sobie uświadomimy, że to co robimy jest już profesjonalne, jest źródłem naszego utrzymania i przynosi nam zysk. Jeśli nie prowadzimy własnej działalności to posiadanie strony da nam poczucie, że mimo wszystko jesteśmy firmą i mamy konkretne usługi do zaoferowania.
Jeśli nie chcesz zakładać firmy jest na to rozwiązanie!
Osoby, które od razu nie chcą wskakiwać na głęboką wodę nie muszą zakładać działalności gospodarczej. W Polsce występuje możliwość sprzedawania na małą skalę bez konieczności posiadania własnej firmy. Taka działalność nosi miano nierejestrowanej lub nierejestrowej. Występuje ona wtedy, gdy miesięczna sprzedaż nie przewyższa połowy minimalnej pensji.