Poszukujesz jakiegoś hobby, które Cię zrelaksuje? Co myślisz o malarstwie? Być może odrzucasz ten pomysł, bo nie potrafisz rysować, jednak… wcale nie musisz tego umieć.

Stylów w malarstwie jest całe mnóstwo, a satysfakcja, jaką daje sam proces tworzenia, jest o wiele bardziej istotna od umiejętności! W dobieraniu kolorów, w mieszaniu ich i w gładkich pociągnięciach pędzla zdecydowanie jest coś magicznego. Spróbuj!

Malowanie obrazów — jak zacząć?

Czy malarstwo to hobby dla każdego?

Dróg jest wiele. Niektóre osoby, zamiast tworzyć autorskie dzieła, wolą zdecydować się na kupno zestawu typu malowanie po numerach. Na płótnie naniesiony jest już szkic obrazu, a pola są ponumerowane. Każdemu numerek ma przypisany swój kolor farby, który należy nanieść na dane pole. Jest to zajęcie pracochłonne, ale jakże relaksujące. Idealne na jesienne lub zimowe wieczory, a osiągnięty efekt jest godzien mistrza pędzla. 

Jeżeli chcesz tworzyć własne dzieła, zaopatrz się w stosowne materiały. Wybór jest ogromny. Możesz kupić blok do malowania lub płótno bawełniane. Rodzaj farb nie jest bez znaczenia. W przypadku gdy zdecydujesz się na płótno, postaw na farby akrylowe lub olejne, natomiast w przypadku papieru sprawdzą się farby plakatowe, akwarele lub wspomniane już akrylowe. Należy też kupić odpowiednie pędzelki o różnych grubościach i rodzajach włosia. Na sam początek, wystarczy kilka.

Możesz też zaglądnąć do sklepu dla artystów, gdzie fachowiec z pewnością doradzi ci coś odpowiedniego na rozpoczęcie przygody z malarstwem. 

Abstrakcja, pejzaże, portrety, malowanie zwierząt czy martwa natura? Wybór należy do Ciebie. Nie przejmuj się, że nie wychodzi ci coś, tak, jakbyś tego chciał. Czerp radość z samego malowania, bez względu na efekt.

A może kurs malarstwa?

Jeżeli zacząłeś malować i poczułeś, ze to jest właśnie to, czego szukałeś, zastanów się nad uczestnictwem w jakimś kursie. Zdarza się, że domy kultury organizują takie lekcje dla osób w przeróżnym wieku. Jest to okazja, aby podszkolić swój malarski warsztat pod okiem profesjonalisty, jak również poznać wiele ciekawych osób o podobnych zainteresowaniach.