Zainteresowanie różnymi dyscyplinami sportowymi wykazuje znaczna część społeczeństwa. Emocje, które odczuwają kibice są nieporównywalne z innymi. Sportowcy bardzo często stają się idolami młodych pokoleń, które chcą ich naśladować. W Polsce zdecydowanie króluje piłka nożna oraz siatkowa, a także skoki narciarskie. W zależności od kraju, preferencje te różnią się między sobą – nie powinno to w żaden sposób nikogo dziwić.

Ranking najbardziej popularnych sportów na świecie

Zainteresowanie sportem w społeczeństwie

Na popularność danej dyscypliny sportowej wpływa między innymi zainteresowanie nią w społeczeństwie. Wynika z tego obecność publiczności na każdych rozgrywkach, a także oglądanie wydarzeń przed telewizorami. Piłka nożna zajmuje pierwsze miejsce aż na czterech kontynentach, czyli w Europie, Ameryce, Azji oraz Afryce. Spotkanie sportowe w tej postaci śledzi niewyobrażalna liczba fanów. Przekłada się to na wykładanie wysokich sum na wynagrodzenia dla piłkarzy, ponadto piłkarze często nawiązują współpracę ze znanymi markami. Drugie miejsce wśród dyscyplin sportowych zajmuje krykiet, który w Polsce jest tak naprawdę mało znany. Nadrabia natomiast w Afryce Południowej, Indiach, Wielkiej Brytanii, Australii i Azji. W takim przypadku nie dziwi fakt, iż prawa do relacji mistrzostw w telewizji kosztują krocie.

Popularność sportu na całym świecie

Numerem 3. wśród sportów jest oczywiście koszykówka, dla której największą popularność notuje się w Stanach Zjednoczonych, Japonii, Chinach i w Kanadzie. Rozgrywki można oglądać w telewizji, Internecie, na portalach społecznościowych. Kolejne miejsce zajmuje hokej na lodzie oraz na trawie – zwłaszcza w Europie, w Azji oraz Stanach Zjednoczonych. Prawa do transmisji są już tańsze, lecz wynagrodzenia zawodników kształtują się na dość wysokim poziomie. Kolejne miejsca w rankingu zajmują kolejno tenis ziemny, siatkówka, tenis stołowy, baseball, futbol amerykański oraz golf. Niniejsze zestawienie jest pewnego rodzaju dowodem na to, że oglądalność sportowych potyczek jest cały czas wysoka.