Właściwie dobrane studia są fundamentem do dalszej kariery zawodowej. Ogromne znaczenie ma kierunek studiów oraz uczelnia, do której rekrutujemy. Najlepiej stawiać na ośrodki akademickie o profilu biznesowym, stawiające na doświadczoną kadrę oraz praktyczne umiejętności. Jakie kierunki gwarantują dobry start w biznesie?

Wybór studiów

Na początek należy wyjść od tego jaki kierunek studiów znajduje się w kręgu naszych zainteresowań. Warto mieć świadomość własnych mocnych i słabych stron. Najlepiej wybrać to, co daje nam radość i gwarancję na zatrudnienie w przyszłości. Osoby, które interesują się biznesem najczęściej wybierają kierunki takie jak zarządzanie czy administracja. Kierunki te są podstawą do rozpoczęcia pracy zawodowej w administracji rządowej czy samorządowej oraz różnych instytucjach i firmach. Rozsądnym wyborem są również finanse i ekonomia, gdyż to niezwykle perspektywiczny kierunek.

Kariera w biznesie – jakie studia wybrać?

Wybór uczelni                                                                                                    

Drugim kryterium wyboru powinna być uczelnia. Warto dokładnie zapoznać się z opiniami na temat uczelni, do której chcemy rekrutować. Jedne stawiają bardziej na wiedzę teoretyczną, a drugie z kolei na bardziej praktyczne umiejętności, które są niezwykle istotne w karierze biznesowej. Ukończone studia na prestiżowej uczelni są przepustką do kariery zawodowej w przyszłości. Dużą pomocą jest weryfikacja rankingów wyższych uczelni. Znaczenie odgrywa także przebywanie w środowisku międzynarodowym oraz studia w języku angielskim.

Studia podyplomowe

Dobrym sposobem na uzupełnienie własnych kompetencji są również studia podyplomowe. Przykładem dobrych studiów dla osób mających już pewne doświadczenia w biznesie są MBA. Studia te uczą analizy światowych trendów oraz poszczególnych przypadków. Słuchacze uzyskują praktyczne umiejętności oraz zdobywają kompetencję dotyczące współpracy z grupą. W trakcie studiów bierze się udział w międzynarodowych projektach, co daje ogromną furtkę na prestiżowe stanowisko i godne płace.

Jak widać wybór kierunku studiów nie jest oczywisty. Należy wziąć pod uwagę kilka istotnych faktów i aspektów.