Wśród wielu możliwości, spośród najczęściej wybieranych aktywności znajduje się zdecydowanie trening funkcjonalny, podczas którego wykonuje się bardzo intensywne ćwiczenia mające na celu głównie wzmocnienie wszystkich mięśni. Jest to o tyle ciekawa forma, że wykonywane podczas niej ruchy do złudzenia przypominają ruchy, którą znaczna większość osób wykonuje codziennie, organizm tym samym staje się bardziej wzmocniony i odporny na choroby.

Jakie narzędzia wykorzystuje się podczas treningu funkcjonalnego?

Dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com ma w swojej ofercie wiele urządzeń, które są wykorzystywane podczas treningu funkcjonalnego, do najbardziej popularnych w tej kategorii należą zdecydowanie kettlebelle, fit bagi, slam balle oraz balance stepy. Kettlebells turniejowe są najczęściej wykonane ze stali, a ich budowa umożliwia najlepszą z możliwych stabilność, a starannie przymocowane uchwyty ułatwiają skuteczne korzystanie ze sprzętu. Dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com udziela rocznej gwarancji na kettlebells, nie wlicza się jednak do niej wytrzymałość farby, która podczas regularnego korzystania może się zetrzeć, jednak nie ma to żadnego wpływu na korzystanie z urządzenia. Urządzenie w postaci kettlebells występuje w kilku wariantach wagowych, z których każda oznaczona jest innym kolorem olimpijskim. Dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com oferuje również fit bagi, które stanowią nieodłączny element treningów funkcjonalnych, z których każdy ma zamontowane odmienne uchwyty w zależności od wykorzystanego obciążenia. Osoby, które używają fit bagów powinny unikać rzucania przedmiotami o podłogę i ściany, ponieważ może to doprowadzić do porwania krawędzi i wysypania piasku, który stanowi rzeczywiste obciążenie.

Sprzęty do fitnessu

Co jeszcze oferuje dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com?

Slam Balls to kolejne z narzędzi, które proponuje w regularnej sprzedaży dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com, specjalna powierzchnia przypominające wyglądem plaster miodu stanowi idealną ochronę przez uszkodzeniami i odkształceniami, które mogłyby powstać podczas uderzeń o powierzchnie płaskie. Dzięki regularnym ćwiczeniom przy użyciu slam balls rozgrzewane są wszystkie mięśnie głębokie, a dodatkowo zwiększa się poziom stabilizacji całego ciała, na co zwraca szczególną uwagę dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com – marka, która ma doświadczenie w odpowiedziach na potrzeby klientów. Dystrybutor sprzętu fitness Apus-Sports.com ma w swoim asortymencie również ballance stepy, które doskonale sprawdzi się dla osób, które pragną poćwiczyć utrzymywanie równowagi, specjalne uchwyty pozwalają na utrzymanie pełnej kontroli swojego ciała, w czym pomaga antypoślizgowa podstawa wykonana z tworzywa sztucznego. W tym przypadku, okres gwarancji uzyskanej od producenta wynosi pół roku, jednak nie oznacza to, że produkt jest mniej wytrzymały, jego szybkiemu zużyciu zapobiega spieniony PCV, dzięki któremu spełnia najlepiej swoją funkcję w prawidłowym utrzymywaniu równowagi.