Popularność polityki podmiejskiej spowodowana została jej szeroką dostępnością oraz nie występowania przymusu jej uprzedniego planowania. Jest to niesłychanie pomocne w sytuacji zmienności i nieprzewidywalności warunków atmosferycznych.

Cechy turystyki podmiejskiej

Turystyka stosowana na obrzeżach miasta opiera się na konkretnych cechach takich jak: krótkotrwałość np. weekendowa, która nie wymaga konkretnego planowania, co pozwala na błyskawiczną regenerację sił, korzystanie z niej w niedalekiej odległości od aktualnego miejsca zamieszkania, wykorzystywana indywidualnie oraz nie zuboża znacząco finansów oraz organizacji. To forma turystyki łatwo dostępna i niewiele wymagająca. W przeciwnej sytuacji znajdują się osoby, które oferują tego typu usługi, ponieważ nie są w stanie przewidzieć ruchu turystycznego, co wymaga na nich permanentnego dostosowywania usług do potrzeb klientów.

Wszystko o turystyce podmiejskiej

Czym różni się turystyka wiejska od agroturystyki?

Warto zaznaczyć, że zarówno turystyka wiejska, jak i agroturystyka posiadają swoich amatorów. Turystyka wiejska polega na rekreacji, mającej miejsce na obszarze wiejskim, wykorzystując ich przyrodniczą oraz kulturową specyfikę. Agroturystyka skupia się bardziej na wypoczynku aktywnym w gospodarstwie rolnym. Jest to jeden z rodzajów turystyki wiejskiej. Turystyka ta bazuje na jakości i różnorodności oferty, która podporządkowana jest potencjalnym klientom.

Turystyka na obrzeżach miasta

Turystyka wiejska będzie przynosić zyski wtedy, gdy oferta będzie dopasowana do położenia geograficznego oraz potrzeb odbiorców, zainteresowanych wypoczynkiem krótko i średnio terminowym. Jak się okazuje właśnie wizyty krótkookresowe są bardziej opłacalne dla przedsiębiorców z tej branży. Jest to spowodowane tym, że wypadów weekendowych jest w roku znacznie więcej, aniżeli wyjazdów wakacyjnych. Najczęstszymi obiorcami turystyki wiejskiej są rodziny z dziećmi, osoby starsze i niepełnosprawne, grupy towarzyskie, grupy zorganizowane szkolne lub pracownicze, miłośnicy kontaktu z naturą, osoby, lubiące aktywnie wypoczywać oraz członkowie różnych klubów czy związków.