Wydawać by się mogło, że aby wymienić jakąkolwiek instalację podziemną, koniecznie trzeba wykonać wykopy. W rzeczywistości jednak od pewnego czasu nie jest to już konieczne. Bezwykopowa renowacja kanałów jest jak najbardziej możliwa do przeprowadzenia. Dlaczego warto zdecydować się na to rozwiązanie?

Na czym polega bezwykopowa renowacja kanałów?

Być może wielu ludziom wydaje się to nieprawdopodobne, że bezwykopowa renowacja kanałów jest możliwa. W rzeczywistości obecnie dzieje się to już bardzo często. na czym polega ta metoda? Generalnie bezwykopową renowacją lub wymianą instalacji nazywa się zabieg, który nie wymaga stworzenia wykopów na całej długości przebiegu instalacji. Oczywiście trzeba się jakoś dostać pod ziemię, zatem wykonanie wykopu jest niezbędne. Niemniej wystarczy stworzenie 2 niewielkich wykopów o szerokości często nieprzekraczającej 1.5-2 metrów na dwóch końcach instalacji. Następnie wprowadza się sprzęt, który wyciąga starą instalacją, a w jej miejscu umieszcza nową w przypadku wymiany. Natomiast renowacja to oczywiście odnowienie istniejących rurociągów, czyli wprowadzenie sprzętu, wykonanie odpowiedniej pracy pod ziemią i wyciągnięcie urządzenia.

Szybko i skutecznie

Dlaczego bezwykopowa renowacja kanałów stała się tak popularna? Ponieważ jest to sposób na skuteczne, a jednocześnie bardzo szybkie wykonanie zabiegu. Prace, które tradycyjnymi metodami wykonywałoby się nawet przez tydzień, z zastosowaniem metody bezwykopowej można zakończyć po jednym lub dwóch dniach. Niewątpliwie różnica jest zatem duża. Jednocześnie nie wpływa to na obniżenie jakości wykonywanej pracy.

Bezwykopowa renowacja kanału czyli wygoda

Niewątpliwie tym, co zachęca do przeprowadzenia zabiegu bez wykonywania wykopów jest komfort. To o wiele wygodniejsze rozwiązanie zarówno dla budowlańców, jak i dla właściciela danego obszaru oraz wszystkich ludzi, którzy znajdują się w okolicy.

 

Brak wykopów oznacza, że nie trzeba zamykać drogi czy wyłącząc z użytku dużego fragmentu chodnika. Co więcej, nie trzeba wykonywać ciężkiej pracy w postaci wykonywania długich i szerokich wykopów. 

 

Oszczędność i pozostałe korzyści

Powyżej wymieniono już wiele zalet prac bezwykopowych. Okazuje się jednak, że to dopiero początek bardzo długiej listy. Co jeszcze się na niej znajduje? Przede wszystkim technika ta pozwala wiele zaoszczędzić. Koszt pracy jest w tym przypadku nieporównywalnie mniejszy, ponieważ praca trwa zdecydowanie krócej. Nie trzeba też angażować ciężkiego sprzętu do tworzenia wykopów. To wszystko sprawia, że bezwykopowa renowacja kanałów jest po prostu finansowo opłacalna.

 

Co więcej, jest to technika, która zapobiega zniszczeniom terenu. Nie trzeba niszczyć jezdni, chodnika czy innej nawierzchni w celu dostania się do rur biegnących pod ziemią. Dzięki temu nie dochodzi też do szkody środowiskowej.

 

Nie ma wątpliwości, że bezwykopowy remont instalacji podziemnej to rozwiązanie godne polecenia. Zapewnia ono szereg korzyści. Wydaje się zatem, że w najbliższej przyszłości technika ta zdobędzie jeszcze większą popularność, być może całkowicie wypierając z rynku inne metody.

 

Bezwykopowa renowacja kanałów, czyli nowoczesny remont instalacji podziemnej