Wybór zawodu i profesji to bardzo odpowiedzialne zadanie. Wiele osób kieruje się m.in. przyszłością danego zawodu, gdyż myśli przyszłościowo. W tym tekście przedstawiamy zawody, które będą najbardziej poszukiwane w najbliższych kilku — kilkunastu latach.

Zawody przyszłości, które będą najbardziej poszukiwane w najbliższych 10 latach

 

Informatyk — Branża IT

Jednym z najbardziej rozchwytywanych zawodów już teraz, który będzie z pewnością popularny w przyszłości, jest informatyk. Profesje z branży IT typu programista, informatyk itp. z pewnością będą popularne w najbliższych kilkunastu latach. Obecnie na rynku panuje duży deficyt informatyków, a zmieniający się świat, cyfryzacja i wirtualizacja z pewnością utrzymają tę tendencję. W przyszłości niemal każda dziedzina życia będzie opierała się na komputerach od rolnictwa po transport. Nauka zawodu, który będzie odpowiadał na rosnące potrzeby, jest zatem dziś inwestycją w dobre zarobki i stabilne zatrudnienie na rynku.

Dietetycy

Kolejnym “zawodem przyszłości” są dietetycy. W obecnym świecie coraz częściej dostrzega się wpływ żywienia na nasze zdrowie i świadomie stosuje diety oraz dba o siebie. Na rynku pojawia się też coraz więcej żywności niskiej jakości, co nie zmieni się w najbliższych latach. Dietetycy, którzy pomagają układać diety oraz świadomie się odżywiać z pewnością znajdą zatrudnienie w szpitalach, firmach cateringowych czy jako prywatni specjaliści. Wpływ na taki stan rzeczy ma też coraz większa moda na zdrowy tryb życia, który jest szeroko promowany.

Doradcy Finansowi

Ostatnim zawodem przyszłości w tym zestawieniu są doradcy finansowi. Obecnie wartość pieniądza jest coraz większa, a coraz więcej osób boryka się z problemami kredytów, emerytur czy zarządzania środkami. Z pewnością w najbliższych latach sytuacja ta nie zmieni się, a wpływ pieniądza na różne dziedziny życia będzie jeszcze większy. Otwieranie się rynków na prywatne systemy emerytalne, większa ilość inwestycji czy powstawanie nowych mieszkań z pewnością zapewni pracę wielu osobom. W ostatnich 10 ciu latach zapotrzebowanie na tego typu usługi zwiększyło się niemal o 50%, co jest najlepszym przykładem, że zawody związane z finansami będą niezwykle intratne i przyszłościowe.