Na rynku pojawia się coraz więcej wypożyczalni samochodów. Swoje usługi kierują przede wszystkim do klientów indywidualnych i firmowych. Jednak coraz częściej proponują też samochody zastępcze z OC osobie, która spowodowała wypadek.

 Co warto wiedzieć, zanim skorzystasz z usług wypożyczalni samochodów? 

Komfort i elastyczność

Usługi wypożyczalni samochodów są komfortowe i elastyczne. Nie musimy płacić mnóstwa pieniędzy za taksówki ani podróżować przepełnionymi autobusami. Dzięki wypożyczonemu samochodowi możemy przejechać z dowolnego zakątka Polski do drugiego. Nie musimy już sprawdzać rozkładu autobusów i pociągów. Po prostu wsiadamy i jedziemy, tam gdzie chcemy. Jeśli wybieramy się na wakacje, dzięki usługom wypożyczalni samochodów, zyskujemy więcej swobody.

Samochody dopasowane do naszych potrzeb

Podróżowanie autobusami i pociągami może czasami być mocno uciążliwe. Ponadto w przypadku poważnych biznesmenów jest mało prestiżowe. Dlatego warto skorzystać z usług wypożyczalni samochodów. Możemy swobodnie dopasować auto do swoich potrzeb.

Spora oszczędność czasu

Auto jest jednym z najszybszych środków transportu w Polsce. Nie musimy być zdani tylko na pociąg lub autobus. Możemy śmiało zarezerwować samochód na dogodny termin i swobodnie poruszać się po całym kraju.

Kto może skorzystać z usługi?

Z usługi może skorzystać osoba pełnoletnia, posiadająca aktualne prawo jazdy. Niemniej jednak, często wypożyczalnie wymagają wyższego wieku. Niezbyt chętnie pożyczają auto kierowcom, którzy nie ukończyli jeszcze 20 lat. Koniecznie miejmy to na uwadze, gdy udamy się do najbliższej wypożyczalni.

Czy można wynająć samochód na firmę?

Tak, bez problemu można wynająć samochód na firmę. Będziemy musieli tylko przedstawić skany dokumentów potwierdzające zarejestrowanie firmy i jej działalność. Opłaty za wynajęcie auta można wrzucić w koszty prowadzenia działalności. Dzięki temu możemy płacić mniejsze podatki do Urzędu Skarbowego.

W jaki sposób płacimy za usługę?

Dostępnych jest kilka metod płatności. Najczęściej możemy płacić kartą kredytową i debetową lub gotówką. Najczęściej możemy też wykonać przelew internetowy.

Czy kierowcą może być inna osoba niż ta, która wynajęła samochód?

Taka sytuacja jest możliwa. Jednak pamiętajmy, aby ten fakt zgłosić przy rezerwacji lub odbiorze auta. Najczęściej nie ponosimy dodatkowych kosztów. Kierowca musi mieć tylko ważne prawo jazdy i dowód tożsamości.

 Co warto wiedzieć, zanim skorzystasz z usług wypożyczalni samochodów? 

Dlaczego chcemy skorzystać z usługi?

Jest to jedno z podstawowych pytań, które koniecznie powinniśmy zadać. Zastanówmy się, gdzie najczęściej będziemy jeździć. Czy będziemy poruszać się po mieście, autostradzie lub drodze szybkiego ruchu? Jeśli wynajmujesz auto latem, wybierz pojazd z klimatyzacją. Wtedy podróż będzie komfortowa. We wnętrzu auta nie będzie gorąco.

Zwróćmy też uwagę na stan techniczny pojazdu. Zobaczmy, czy auto na 100% nie posiada żadnych wgnieceń, rys i innych uszkodzeń. To istotne, bowiem w chwili zwrotu samochodu to właśnie my będziemy obciążeni kosztem za naprawę. Wybierzmy auto dopasowane do naszych aktualnych potrzeb i budżetu. Profesjonalne wypożyczalnie oferują szeroką flotę pojazdów.

Artykuł przygotowany przy współpracy z firmą Express Rent a Car oferującą - wynajem aut w Krakowie.