Dzisiejszy świat biznesu nie tylko jest w stanie funkcjonować bez nowoczesnych technologii. Prawie w każdej firmie występują chociażby komputery. Wraz z nadejściem ery urządzeń mobilnych wiele biznesmanów nie rozstaje się ani na moment z telefonami komórkowymi, laptopami czy tabletami. Wiele z nich pracę swą wykonuje w formie zdalnej przez komputer, co też częściowo zostało spowodowane pandemią koronawirusa. Dzisiejsze rozwiązania technologiczne dają okazję do nieustannej kontroli swojego przedsiębiorstwa, więc nie ma się co dziwić, że gadżety elektroniczne są narzędziem pracy wielu biznesmanów. Jakie gadżety zatem powinny zawsze towarzyszyć biznesmanom oraz jak je prawidłowo transportować?

Laptop dla biznesmana

Biznesman, dla którego jest to główne narzędzie pracy potrzebuje urządzenia o bardzo dobrych parametrach technicznych. Dobry laptop do pracy powinien się charakteryzować obudową z wysokiej jakości materiałów takich jak np. włókno węglowe czy stop magnezu, niska waga w przedziale od 1,5 do 2 kg, wodoodporną klawiaturą, długim czasem pracy na jednym ładowaniu, dyskiem SSD, minimalną pamięcią RAM równą 8GB, złączem USB 3.0, USB typu C i Thunderbolt, portem HDMI albo Display Port, czytnikiem kart pamięci, modemem 4G/LTE, czytnikiem linii papilarnych oraz matową matrycą.

Do komputera najlepiej od razu zainwestować w etui na laptopa. Jest to najbezpieczniejsza forma przenoszenia tego urządzenia. Najlepiej, gdy jest wykonane z wytrzymałego na zadrapania i wodoodpornego materiału. Ważne, by jego wnętrze było wyłożone odpowiednim materiałem oraz sprężystą pianką, która chronić będzie laptopa przed wstrząsami i uderzeniami. Warto przed zakupem dokładnie sprawdzić wymiary laptopa, by torba była idealnie do niego dopasowana co dodatkowo wpłynie na jego bezpieczeństwo w trakcie podróży.

Jaki gadżet dla biznesmana?

Poręczny smartfon do pracy biznesmana

Dzisiejszym gadżetem, towarzyszącym praktycznie każdemu jest smartfon. Najlepiej zdecydować się na nowoczesny model z dostępem do internetu, zezwalający na odczyt multimedialnych plików i instalację aplikacji. Dla biznesmana najlepszy będzie smartfon z maksymalną ilością RAM, im większa, tym lepszy komfort pracy. Najbardziej cenionym systemem operacyjnym jest Android, jednak należy go wybierać w najnowszej wersji. Biznesmani cenią sobie w pracy również system iOS. Ogromnie ważnym aspektem jest czas trzymania baterii. Mnogość zadań wykonywanych na smartfonach bardzo zżera baterię, więc zawsze warto mieć pod ręką dodatkowe źródło energii w postaci powerbanku. Doskonałą opcją dla biznesmanów jest opcja DualSIM. Pozwala ona w jednym telefonie mieć zarówno numer prywatny, jak i służbowy. Ważny jest także moduł, który zapewnia szybkie połączenia. Współcześnie furorę robi model 5G.

Telefon najczęściej przechowywany jest w kieszeni albo w ręce biznesmana. Warto odpowiednio zadbać o jego bezpieczeństwo. Niezbędne będzie solidne etui, chroniące przed uderzeniami czy zarysowaniami. Dla ochrony ekranu idealnie sprawdza się dobrej jakości szkło hartowane.