Kraków to jedyna w swoim rodzaju skarbnica ciekawych miejsc i oczywiście miasto smoka wawelskiego. Można je poznać z mniej oczywistej perspektywy, co wydaje się być doskonałym pomysłem. Do Krakowa warto wybrać się o każdej porze roku, niezależnie od tego, czy ma to być samotna podróż, a może w towarzystwie partnera, partnerki, rodziny, przyjaciół.

Pomysły na spędzenie czasu w Krakowie

Czas w Krakowie można sobie bardzo dobrze zaplanować, wiele zależy od czasu, jakim się dysponuje. Właściwie wszystkie najbardziej popularne zabytki są wręcz oblegane o każdej porze roku, dlatego lepiej postawić na te mniej oczywiste. Jako pierwsze miejsce warto wybrać Muzeum Sztuki Współczesnej, gdzie przedstawia się mnóstwo intrygujących prac, organizowane są ciekawe spotkania. Przedstawiana oferta kulturalna wręcz nie pozwala na pominięcie tego miejsca podczas pobytu w Krakowie. Już sama bryła budynku jest ciekawa, ponieważ prezentuje się niezwykle nowocześnie. Chcąc podziwiać piękno urokliwych zakątków Krakowa nie można pominąć atrakcji w postaci spaceru po dzielnicy Kazimierz. Całość prezentuje się naprawdę wyjątkowo, co zawdzięcza się między innymi kafejkom i galeriom sztuki.

Piękno Krakowa

Kreatywne zwiedzanie Krakowa

Jednym z obowiązkowych punktów zwiedzania Krakowa jest oczywiście Stara Synagoga, w której obecnie znajduje się jeden z oddziałów Muzeum Krakowa. To element, którego nie powinno zabraknąć podczas historycznych spacerów po mieście. Dom Jana Matejki gwarantuje natomiast niezapomnianą podróż do przeszłości, w której znajduje się bogata kolekcja pamiątek po wyjątkowym artyście. W tym miejscu zobaczyć można pamiątki w postaci biblioteczki książek, pamiątek rodzinnych, zbiorów nut i wielu innych przybliżających ówczesny klimat. Zwiedzanie Krakowa to czasochłonne zajęcie, dlatego przyda się pożywny posiłek. W tym celu najlepiej sprawdzi się restauracja Wierzynek, czyli najstarszy lokal tego rodzaju w mieście. W środku serwowane są przepyszne dania, dlatego restauracja z pewnością zapadnie na długo w pamięci.