Obecnie nie brakuje aplikacji dla podróżnych. Dostępne są zarówno na Androida, jak i na iOS. Dzięki odpowiednim aplikacjom podróż jest łatwiejsza, tańsza, szybsza i bardziej komfortowa. Zobacz, które apki warto zainstalować.

Airbnb

Na początku była skoncentrowana na łączeniu turystów z mieszkańcami, którzy mają pokoje, apartamenty, domy i inne miejsca do wynajęcia. Jednak teraz oferuje znacznie więcej. Możesz zobaczyć propozycje wycieczek, zajęć i warsztatów. Jeśli chcesz, możesz zrobić również rezerwację w restauracji.

Niezależnie od tego, czy korzystasz z Airbnb, by znaleźć miejsce do spania, czy szukasz inspiracji na temat tego, co robić w czasie następnej podróży, na pewno Ci się spodoba. 

6 najlepszych aplikacji dla podróżników

Skyscanner

Jeśli zastanawiasz się, jakie są przydatne aplikacje na telefonkoniecznie zwróć uwagę na Skyscanner. Znajdziesz w niej przydatne informacje na temat lotów, hoteli i samochodów do wynajęcia. Aplikacja wyszukuje najtańsze i najlepsze opcje podróży. Wysyła też powiadomienia o zmianach cen.

Jeśli jeszcze nie wiesz, gdzie pojechać na wakacje, skorzystaj ze Skyscanner. Przygotuje dla Ciebie wyselekcjonowaną listę miejsc docelowych w przystępnych cenach. Możesz też monitorować swoje rezerwacje dzięki aktualizacjom statusu w zakładce “Podróże”.

Hopper

Jeśli naprawdę szukasz najtańszego biletu, zainstaluj tę popularną aplikację. Hooper poinformuje Cię, kiedy kupić bilety za pośrednictwem powiadomień push. Firma twierdzi, że w ten sposób możesz zaoszczędzić nawet 40%. Aplikacja analizuje i śledzi miliardy lotów. Co ważne, interfejs użytkownika jest prosty. Dzięki temu nie będziesz miał problemów z obsługą. Biler możesz zarezerwować w ciągu 60 dni. To bardzo ważne, jeśli zależy Ci na czasie.

Trail Wallet

To najlepsza aplikacja do śledzenia budżetu i kosztów podróży. Oferuje też opcję robienia zdjęć odpowiednich przychodów i eksportowania wszystkich danych do dalszej analizy. Jeśli chcesz, możesz wykorzystać Trail Wallet do miesięcznych raportów. Niestety możesz go ściągnąć tylko na iPhone.

Dobrą alternatywą dostępną zarówno na Androida, jak i iOS, jest Travel Spend. Ma prawie takie same funkcje, co Trail Wallet. Oferuje m.in. niestandardowe kategorie, możliwość eksportowania danych, wyświetlanie średnich dziennych, statystyk.

Uber

Uber działa w około 173 krajach i 785 obszarach metropolitalnych. Aplikacja jest pionierem usług na żądanie. Może być szczególnie przydatna podczas podróży za granicą. Możesz szybko zapoznać się z ofertą stawek i taryf oraz zarezerwować samochód bezpośrednio w aplikacji.

Następnie możesz połączyć się z osobistym kierowcą, śledzić lokalizację zbliżającego się samochodu i bezpiecznie zapłacić za przejazd kartą kredytową. Zamiast szukać postoju taksówek, po prostu skorzystaj z Uber’a. 

6 najlepszych aplikacji dla podróżników

Mapy Google

Są powszechnie uważane za najlepszą dostępną aplikację do nawigacji. Oferuje przydatne wskazówki dojazdu samochodem, transportem publicznym, pieszo, taksówką lub rowerem. Możesz z niego korzystać w wielu krajach. Oferuje nawet możliwość pobrania określonych obszarów do użytku offline.