Kupowanie biletów lotniczych to jednej z najprzyjemniejszych momentów podróży, od kiedy ją planujemy i wdrażamy pomysł w życie. Przeważnie nie wybieramy szczególnego czasu zakupu biletów, płacąc sumy, jakie aktualnie oferują linie lotnicze. Jest to spory błąd, jeśli chcemy kupić bilety w najniższej cenie, gdyż aktywny system sprzedaży płynnie zmienia ceny tego samego biletu w różnym przedziale czasowym do startu. Kiedy zatem kupić bilet, aby był on najtańszy? Odpowiedzi poniżej.

Kupuj bilety lotnicze w odpowiednim momencie i płać najniższą cenę!

 

Kup bilet w środku tygodnia

Pierwszą podpowiedzią, która pomoże kupić nam taniej bilet lotniczy, jest dzień tygodnia, w którym go kupujemy. Aktywne systemy rezerwacyjne podnoszą ceny w dni, w których najwięcej osób znajduje się przed komputerami i “walczy” o miejsce w samolocie. Z pewnością najdroższym dniem tygodnia jest np. niedziela wieczór, kiedy wszyscy rozpoczynają już kolejny tydzień właśnie od pewnych czynności np. przeglądania internetu i zakupów biletów. Linie lotnicze doskonale wiedzą o tym i wykorzystują ten fakt. Najtańsze bilety lotnicze kupić będziemy mogli w środku tygodnia.

Kup bilet na kilka miesięcy przed lotem

Podobną zależnością do dnia tygodnia zakupu biletu jest okres, w którym powinniśmy go kupić. Linie lotnicze najtańsze bilety oferują w najodleglejszym terminie. Czasami może być to początek sprzedaży np. 6 miesięcy wcześniej, a niektóre linie oferują nieco niższe ceny na 3-4 miesiące przed odlotem. Warto zatem bilet kupić na kilka miesięcy przed datą lotu. Z pewnością cena biletu będzie regularnie rosła i będzie nawet kilkunastokrotnie wyższa na dzień — dwa przed odlotem. Linie lotnicze nie stosują promocji last minute, gdyż bazują, że osoba zdeterminowana na odbycie lotu kupi go w ostatniej chwili bez względu na cenę.

Tryb prywatny (Incognito) w przeglądarce

Ciekawym sposobem na kupno tańszego biletu może być kupowanie go w trybie prywatnym w przeglądarce. Systemy rezerwacyjne oferują wyższe ceny osobom z danego kraju na popularnych kierunkach. Jeśli ukryjemy naszą lokalizację czy dane o nas, nie otrzymamy często podwyższonej ceny. Warto również bilety kupować na smartfonach z systemem android, a nie iOS, gdyż niektóre przypadki bezpośrednio wskazują, że na bardziej prestiżowych urządzeniach te same bilety były sprzedawane za nieco wyższą cenę.