Styczeń zapowiada się miesiącem, w którym pojawi się wiele zapowiedzi filmów kinowych oraz premier filmowych.

Premiery dla miłośników horrorów

„The Grudge: Klątwa” to horror, który właśnie ma wejść do kin, a dokładnie 3 stycznia 2020 roku, reżyserii Nicolasa Pesce. Film ten powstał jako remake filmu „Klątwa Ju-on”. W obsadzie znaleźli się Demian Bichir, Andrea Riseborough, William Sadler, John Cho, Jacki Weaver, Lin Shaye, Betty Gilpin oraz Nancy Sorel. 17 stycznia do kin wchodzą “Demony Prerii” Emmy Tammi. Film opowiada o Elizabeth, która doświadcza przyprawiające o dreszcze wydarzenia podczas podróży ze swym mężem po bardzo odległych rejonach Stanów Zjednoczonych. Mąż nie wierzy w przeczucia kobiety, bagatelizując je. Kobiecie z dnia na dzień trudniej jest egzystować, uniemożliwiają jej coraz to częstsze niewytłumaczalne incydenty. W rolę bohaterów wcielili się Caitlin Gerard, Julia Goldani Telles, Miles Anderson oraz Dylan McTee.

Co nowego w kinie w styczniu 2020 roku?

Nadchodzące filmy biograficzne

Z tego gatunku filmów w kinach pojawi „Judy” Ruperta Goolda. Film skupia się na osobie Judy Garland – cudownie utalentowanej muzycznie dziewczynie, której razem z sukcesem przyszły nieprawdziwe miłości, nieudane małżeństwa i samotność. Zmierza się z codziennością, by zapewnić godny byt swoim dzieciom, gdy nagle uzyskuje szansę powrotu do czasów świetności. W tytułową bohaterkę wciela się Renee Zellweger. Kolejnym filmem biograficznym, który pojawi się w styczniu to „Gorący temat” Jay Roach. Mówi on o walce kobiet, pracujących w telewizji informacyjnej w USA z despotycznym szefem, który przepuszcza przez szczeble kariery jedynie przez zapewnienie jemu zadowolenia. W rolę pracownic wcielają się gwiazdorskie nazwiska takie jak Margot Robbie, Nicole Kidman i Charlize Theron.

Polskie premiery

Z polskich filmów ukażą się w styczniu „Jak zostałem gangsterem. Historia prawdziwa”. To film akcji reżyserii Macieja Kawulskiego. „Mayday” to komedia Sama Akina, która ukaże się 10 stycznia w kinach. „Psy 3. W imię zasad” Władysława Pasikowskiego to kolejny film akcji, którego premierę zaplanowano na 17.01.