Rok 2018 z pewnością nie powinien rozczarować wszystkich tych osób, które kochają wielkie wydarzenia muzyczne z gwiazdami światowego formatu w głównych rolach. Na koncertach w naszym kraju pojawić mają się przecież prawdziwe legendy, trudno bowiem innym mianem określić zespoły takie, jak Sting, The Rolling Stones, Metallica, Billy Idol, Pearl Jam, King Crimson, Depeche Mode oraz Guns N’Rosese.

Powody do zadowolenia mogą mieć też fani gwiazd popu i to zarówno tych stosunkowo nowych, jak choćby Ed Sheeran, jak i tych, które cieszą nas swoimi znakomitymi utworami już od wielu lat, tak choćby, jak Brian Adams, The Kelly Family i Bruno Mars. Także one już wkrótce pojawią się na największych polskich arenach koncertowych i możemy mieć pewność, że uda się im zgromadzić tysiące fanów. Osoby zakochane w legendarnym zespole The Rolling Stones powinny zarezerwować sobie 8 lipca.

Koncertowy rok 2018 w Polsce

W Warszawie odbędzie się organizowany w tamach trasy koncertowej zorganizowanej z myślą o promocji albumu „Stones – No Filter”. Koncert jawi się jako wyjątkowy między innymi dlatego, że weterani rocka odwiedzą nasz kraj po nieobecności trwającej jedenaście lat. King Crimson – legendarna formacja, na czele której stoi Robert Fripp, da w tym roku aż pięć koncertów w Polsce. Dwa pierwsze odbędą się 13 i 14 czerwca w Poznaniu, a trzy kolejne 16, 17 i 18 czerwca w Krakowie.

Wszystkie odbędą się w ramach trasy koncertowej "Uncertain Times European Tour 2018". Nieco wcześniej, bo już 28 kwietnia, coś dla siebie znajdą z pewnością fani legendarnej Metalliki. Ta wystąpi w Krakowie przy okazji wielkiej trasu, której celem jest promocja albumu „Hardwired... To Self Destruct!”. O tym, jak duże jest zainteresowanie koncertami Metalliki najlepiej świadczy szybkość, z jaką rozsprzedane zostały bilety na koncert. Stało się tak nawet pomimo tego, że ich ceny wcale nie należały do niskich. Mieszkańcy Krakowa nie mają powodów do narzekania.

Wśród wielu gwiazd, które w roku 2018 zdecydują się na odwiedzenie tego miasta, znajduje się bowiem także zespół 30 Seconds to Mars. 29 sierpnia pojawi się on w mieście przy okazji trasy koncertowej promującej piąty już album studyjny. Także w Krakowie 3 lipca pojawi się zespół Pearl Jam, od lat uznawany za jednego z gigantów rocka. Co ciekawe, będzie to pierwszy koncert zespołu w tym mieście. Guns N’Roses to także jeden z tych zespołów, które kształtowały historię rocka i mają ogromny wpływ na to, jak brzmi on obecnie. 9 lipca w Chorzowie będziemy mogli przekonać się o tym, czy nadal brzmią tak samo dobrze, jak przed laty.

Koncertowy rok 2018 w Polsce

Okazja jest ku temu zresztą najlepszą z możliwych, zespół wystąpi bowiem na inaugurację równie legendarnego Stadionu Śląskiego, którego remont właśnie się zakończył. Jeśli jesteście fanami Stinga, 12 października nie powinno zabraknąć Was w Krakowie. Wybitny artysta pojawi się w tym mieście w ramach trasy „57th & 9th”, a koncert z pewnością będzie wyjątkowy. Na liście miast, które muszą znaleźć się na koncertowej mapie Polski, nie może zabraknąć także Warszawy. To właśnie tu 11 i 12 sierpnia pojawi się najbardziej znany obecnie „chłopak z gitarą” – Ed Sheeran.