Klasyczne, pokojowe głośniki w trakcie wydarzenia sprawdzają się tylko w nielicznych przypadkach - gdy na sali jest raptem kilka osób, a żaden dźwięk z zewnątrz nie zakłóca odbioru. Takie sytuacje z kolei wcale nie zdarzają się często, zwłaszcza w firmach. Jeśli chodzi o nagłośnienie wynajem najczęściej okazuje się najbardziej korzystną wśród opcji. Odpowiednia firma, która nagłośnieniem zajmuje się na co dzień, może pomóc w dobraniu sprzętu i rozmieszczeniu go prawidłowo w sali. Co więcej, będzie czuwała nad przebiegiem wydarzenia i nad tym, żeby nagłośnienie nie zawiodło w żadnym momencie.

Kiedy wynajmuje się nagłośnienie?

Nagłośnienie jest przydatne w wielu sytuacjach, ilekroć zachodzi potrzeba, żeby dźwięk dotarł do szerszego grona osób. Te okazje to głównie:

  • konferencje firmowe i naukowe,
  • eventy firmowe i prywatne uroczystości,
  • zorganizowane wykłady, debaty, wystąpienia,
  • festyny, zabawy.

Z odpowiednim nagłośnieniem muzyka brzmi lepiej, a głos przemawiających osób dociera bez problemu do każdego. Niestety, zorganizowanie odpowiedniego sprzętu, a potem właściwa obsługa i czuwanie nad jego sprawnością to niełatwe zadania. Dlatego coraz więcej firm, a nawet osób prywatnych, decyduje się na wynajęcie profesjonalistów od nagłośnienia - to daje gwarancję, że wszystko pójdzie zgonie z planem. Firma audiowizualna nie tylko doradzi, jakie rozwiązania sprawdzą się najlepiej, ale też będzie czuwała nad całością wydarzenia właśnie pod kątem dźwięku.

Różne rodzaje nagłośnienia

Wśród typowych rodzajów nagłośnienia, stosowanych podczas wydarzeń masowych, wyróżnia się:

- nagłośnienie eventowe

Odpowiednie, gdy wydarzenie odbywa się w plenerze - czy to festiwal, czy jedynie mały, miejski piknik. Koszt takiego nagłośnienia zwykle jest podniesiony o koszt transportowania go na miejsce i składania.

- nagłośnienie konferencyjne

Jego kształt i forma zależy mocno od układu, w jakim siedzą ludzie na sali konferencyjnej. Inaczej ustawia się głośniki i mikrofony, gdy stół jest ustawiony w podkowę, a inaczej gdy uczestnicy siedzą w rozkładzie kinowym.

- nagłośnienie kinowe

Sprawdza się nie tylko w kinie - także na targach, w trakcie dużych konferencji lub w obiektach rozrywkowych. Jego zadaniem jest równomierne roznoszenie dźwięku po całym obiekcie.

Wynajem nagłośnienia - co warto wiedzieć?

Wynajem nagłośnienia - firmy audiowizualne

Odpowiedni dobór nagłośnienia do posiadanej przestrzeni i warunków to niełatwe zadanie. Jeśli potrzebne jest nagłośnienie wynajem często okazuje się więc lepszą opcją, niż próba skompletowania go na własną rękę. Większość firm nie organizuje też ogromnych konferencji ani eventów na świeżym powietrzu częściej, niż raz do roku - a więc zakup profesjonalnego nagłośnienia im się najzwyczajniej nie opłaca.

Wynajem obiektu konferencyjnego często zawiera w swojej cenie usługi ludzi zajmujących się nagłośnieniem, jednak nie jest to całkowity standard. Warto więc przemyśleć kwestię i znaleźć dobrą, zaufaną firmę audiowizualną. Dzięki temu każde wydarzenie będzie sukcesem, bez nieustannej obawy o dźwiękową "wpadkę" w mało odpowiednim momencie.

Artykuł powstał przy współpracy firmy: Konferental oferujący profesjonalne nagłośnienie wynajem