Komunia Świętą to bardzo ważny czas w życiu każdego dziecka. Każdy kochający rodzic pragnie, aby był to szczęśliwy i piękny dzień. Przygotowania do komunii zaczynają się na długo wcześniej. Aby móc wspólnie z najbliższymi świętować ten wyjątkowy moment trzeba najpierw zaprosić gości. W dzisiejszych czasach wybranie odpowiedniego zaproszenia na komunię to naturalny element przygotowań.  Warto wcześniej o nich pomyśleć by wybrać te, które w doskonały sposób podkreślą charakter tego wyjątkowego dnia.

Ręcznie robione zaproszenia na komunię

                Zaproszenie na Pierwszą Komunię Świętą to nie tylko karteczka z datą, godziną i miejscem uroczystości, dla wielu bliskich jest to również sentymentalna pamiątka. Dziadkowie czy Chrzestni często przechowują zaproszenia na komunię w specjalnych pojemniczkach przez wiele lat. Jeżeli pragniemy, aby nasi goście byli zachwyceni zaroszeniami, jakie im wręczymy warto zdecydować się na zakup zaproszeń ręcznie robionych. Są one dostępne np. w sklepie Artyferia polskie rękodzieło. Sprzedawane tam zaproszeni na komunię to przepięknie wykonane prace, tworzone z pasją i ogromnym zaangażowaniem przez prawdziwych artystów. Są to unikatowe rzeczy, które z pewnością przypadną do gustu naprawdę wielu osobą. Zaproszenia są w pełni spersonalizowane, dodatkowo można przekazać własne teksty, co czyni je jeszcze bardziej wyjątkowymi. W sklepie tym znajdziemy zaproszenia na komunię dedykowane dla dziewczynek i chłopców, a także te uniwersalne.

Zaproszenia na komunię dla dziewczynek i chłopców

                Kolorem najczęściej używanym do zaproszeń na komunię dla dziewczynek jest delikatny różowy. Subtelne motywy w tej barwie doskonale współgrają z bielą. Dla chłopców idealnie sprawdza się kolor niebieski. Ozdoby, które szczególnie pięknie prezentują się na zaproszeniach komunijnych to między innymi: kielich, hostia, motyw chłopca lub dziewczynki w stroju komunijnym, delikatne kwiaty. Zaproszenia na komunię mogą być otwierane zarówno do góry jak i na bok. W dzisiejszych czasach wiele osób decyduje się również na zakup zaproszeń rustykalnych, czyli takich, które wykonane są zgodnie z rytmem natury życia. Tego typu produkty charakteryzuje przede wszystkim naturalna kolorystyka, prostota wykonania oraz odpowiednie użycie ekologicznych produktów. Idealnie pasują one, jako zaproszenia na komunię dla dziewczynek i chłopców.

Zaproszenia na Pierwszą Komunię Świetą

                Warto zdecydować się na zakup zaproszenia na komunię w sklepie Artyferia, ponieważ produkty tam oferowane wykonane są z dbałością o każdy nawet najmniejszy szczegół z materiałów o wysokiej jakości. Dodatkowo można zakupić tu wyjątkowe zaproszenia na komunię dedykowane dla rodziców chrzestnych. Każdy może odnaleźć tu ozdoby, które najbardziej przypadną mu do gustu, mogą to być np.: delikatne tłoczenia, dekoracyjne ramki, papierowe kwiatki, kolorowe wstążki, przeszycia wykonane za pomocą białej nitki czy też mieniące się kryształki. Dzięki temu, że są to zaproszenia handmade mamy pewność, że będą one wyjątkowe, a otrzymanie ich wywoła uśmiech na twarzy osoby zapraszanej.