Strona internetowa to nie tylko wizytówka biznesu, również tego lokalnego we Wrocławiu, to także narzędzie do budowania relacji z klientami. W obecnych czasach stanowi niezbędny punkt pozwalający na dotarcie do kolejnych klientów i podniesie swojej konkurencyjności na lokalnym rynku. W tym artykule podpowiemy, jak można ją przygotować w prosty sposób.

Tworzenie strony

Obecnie w cale nie musisz posiadać specjalnych zdolności, aby mieć swoją stronę internetową. Na rynku jest masa gotowych i bardzo tanich rozwiązań, które pomogą ci ją przygotować w kilkanaście minut. Jednak, przede wszystkim, krokiem pierwszym i obowiązkowym jest zakup domeny oraz hostingu. Jeżeli tylko jest taka opcja, kup nazwę identyczną z nazwą biznesu. Twoja restauracja nazywa się ‘Włoskie smaki’? Najlepsza nazwą będą wloskie-smaki.pl lub wloskie-smaki-wroclaw.pl czy też restauracja-wloskie-smaki.pl.

Obok gotowych kreatorów, możesz także samodzielnie przygotować taką stronę korzystając z poradników. Najbardziej powszechnym i jednym z prostszych obsłudze systemów jest WordPress. Ma bardzo dużo dodatków oraz gotowych szablonów, co pozwoli ci dopasować wygląd i kolorystkę strony do własnych preferencji.

W sytuacji, gdy nie wiesz jak się za to zabrać, sprawdź agencje SEO Wrocław. Pomogą nie tylko przygotować dedykowaną stronę, ale również potem ją pozycjonować w wynikach wyszukiwania Google.

Jak i dlaczego trzeba stworzyć swoją stronę prowadząc biznes lokalny we Wrocławiu?

Dlaczego warto mieć własną stronę?

Prowadząc biznes we Wrocławiu i polegając tylko na social mediach narażasz się na niebezpieczeństwo utraty dobrze prosperującego konta. Dodatkowo, to co dziś jest popularne, jutro już może nie być. Oprócz tego, na mediach społecznościowych nie zamieścisz wszystkich informacji tak, jakbyś tego chciał i ciężko je pozycjonować.

Strona internetowa daje możliwość przedstawienia pełnej oferty w przystępny i estetyczny sposób oraz sprawnego i czytelnego jej aktualizowania. Pozwala także na zamieszczanie dodatkowych informacji dot. godzin otwarcia, form kontaktu czy poradnika np. jak dojechać. To może być szczególne przydatne dla turystów i osób spoza Wrocławia, którzy nie znają miasta aż tak dobrze.

Dodanie formularza kontaktowego na stronie czy też przygotowanie profesjonalnego adresu mailowego w domenie związanej z biznesem podnosi także prestiż i pozytywnie wpływa na wizerunek marki.

Własne miejsce w sieci pozwala także wybić się na tle konkurencji i docierać do potencjalnych klientów właśnie za sprawą kompletu informacji. Nie zawsze na kontach społecznościowych da się zamieścić wszystko, a kontakt za ich pośrednictwem też nie zawsze działa tak, jak powinien.

I wbrew pozorom, także prowadząc lokalny biznes we Wrocławiu warto, a nawet trzeba, pozycjonować się w wynikach wyszukiwania. Własna strona internetowa jest do tego niezbędna. Warto więc przejrzeć jakie agencje SEO Wrocław ma na swojej mapie lub wybrać taką, co działa na skalę całego kraju.

A co z kosztami?

Cena domeny i hostingu to koszt, w zależności od dostawcy i parametrów, od dwustu złotych na rok. Górnej granicy tutaj nie ma, ale w przypadku małych stron nie ma konieczności inwestowania w zaawansowane rozwiązania serwerowe. W przypadku gotowych rozwiązań koszt wypada podobnie. Natomiast koszt współpracy z agencją SEO z Wrocławia czy innego miasta będzie się różnić w zależności od tego, jaki zakres prac zostanie ustalony.

Podsumowując, wiesz już, że możesz łatwo przygotować własną stronę internetową. Wiesz także, jak ważna jest w docieraniu do nowych klientów oraz jak w tych działaniach może Cię wspomóc agencja SEO z Wrocławia lub innego zakątka a Polski. To co, dasz się znaleźć w sieci czy jednak nie?