Kalendarz Google to świetna alternatywa dla osób, które lubią mieć kontrolę nad swoim planem i umieszczać wszystkie spotkania w kalendarzu papierowym. Mobilna wersja kalendarza jest znacznie wygodniejsza, gdyż zajmuje o wiele mniej miejsca w porównaniu do klasycznego notesu.

Co to takiego?

Kalendarz Google to aplikacja, która spełnia funkcję zwykłego kalendarza, tyle, że umieszczony jest w telefonie komórkowym. Z nim można zaplanować dzień, co ważne nie doprowadzi do zapomnienia od danym spotkaniu czy zadaniu, naprowadza na najważniejsze sprawy do wykonania.

Tajniki Kalendarza Google

Przydatne informacje na temat kalendarza online

Użytkownicy Chrome mogą zainstalować Checker Plus for Google Calendar, co ułatwi wpisywanie świeżych wydarzeń, ukaże najbliższe wydarzenia oraz posiada możliwość ustawienia powiadomień na pulpicie telefonu. Inną ciekawą opcją jest to, że Kalendarz Google posiada umiejętność wysyłania zawiadomień bezpośrednio na smartfona. Jest to bardzo dogodna opcja w trakcie wyjazdów, gdy otrzymuje się powiadomienia sms o nadchodzących zdarzeniach. By włączyć ten wariant należy wejść w ustawienia telefonu, w ikonę telefon komórkowy. Osobom, które przekonały się do korzystania z kalendarza online ale mimo wszystko lubią mieć zwizualizowany plan na nadchodzący tydzień zaleca się skorzystanie z możliwości jego wydruku. Polega to na wybraniu ikony „więcej”, a następnie „drukuj”, a plan tygodniowy natychmiast przeniesiony zostanie do PDF’a i wydrukowany. Google posiada funkcję utworzenia więcej niż jednego kalendarza. Trzeba nacisnąć „Moje kalendarze”, a później „dodaj nowy”. Kalendarz posiada ciekawą funkcję sprawdzania nie tylko polskich świąt czy rodzinnych okoliczności, można ustawić wiele istotnych zawiadomień z całego świata. Kalendarz Google kryje także w sobie Laboratorium. To miejsce gdzie można ukryć godziny nocne, w których nasza aktywność jest zerowa czy ustawić godziny zajętości, w których inne działania będą blokowane. Posiada możliwość cofnięcia się wstecz, modyfikacji tła, wyposaża wydarzenia w załączniki oraz wizualizuje cały rok. Jeśli te informacje są interesujące warto wejść w „Ustawienia” i przejść do „Laboratorium”.