W ostatnich latach coraz większą popularnością w Polsce cieszy się zawód petsittera, czyli osoby, która w takcie nieobecności opiekunów opiekuje się ich pupilem. Najczęściej petsitter odwiedza zwierzę w mieszkaniu opiekunów 2-3 razy dziennie, aby uzupełnić miseczki karmą, chwilę się pobawić, a także posprzątać kuwety lub wyprowadzić psa na spacer. Warto przy tym wspomnieć, że petsitter najczęściej wyróżnia się odpowiednimi kwalifikacjami potwierdzającymi jego umiejętność pracy ze zwierzętami - zazwyczaj jest to osoba po studiach behawioralnych, weterynaryjnych albo po różnego rodzaju kursach. Dzięki temu opiekunowie zyskują pewność, że zostawiają czworonoga w dobrych rękach i że podczas ich nieobecności będzie miał zapewnione bardzo dobre warunki. Na czym jeszcze polega tego typu zawód i dlaczego często wiąże się z założeniem własnej działalności?

Praca jako petsitter - na czym polega?

Kto może pracować jako profesjonalny petsitter?

Praca w zawodzie petsittera to idealne rozwiązanie dla osób, które uwielbiają spędzać czas ze zwierzętami i dla których wiedza dotycząca zwierząt jest pewnego rodzaju pasją. Oprócz tego taki zawód okazuje się godną uwagi propozycją w sytuacji, kiedy spędzamy w danym mieście większość różnego rodzaju świąt i niezbyt często wyjeżdżamy, na przykład na majowy weekend czy Wielkanoc. Wynika to z faktu, że w świąteczne dni lub w długie weekendy petsitter zazwyczaj cieszy się największym zainteresowaniem opiekunów planujących urlop - z tego też powodu często okazuje się, że w takiej sytuacji należy umawiać się nawet z kilkutygodniowym wyprzedzeniem. Dlatego osoba zajmująca się opieką nad zwierzętami zwykle nie może narzekać na brak zleceń.

Warto również wspomnieć, że petsitter najczęściej decyduje się na samozatrudnienie, czyli na założenie własnej działalności. Wówczas może wystawiać swoim klientom odpowiednie rachunki za zrealizowane usługi, a także odprowadzać wszystkie ważne składki i jednocześnie samodzielnie ustalać czas swojej pracy. To sprawia, że bycie petsitterem często staje się również dodatkowym zajęciem, które możemy wykonywać między godzinami pracy.