Zakładanie działalności gospodarczej często kojarzy się nam z długim czasem oczekiwania przed okienkiem w Urzędzie Miasta i w Urzędzie Skarbowym. Na całe szczęście od teraz naszą firmę będziemy mogli założyć bezpośrednio na stronie internetowej naszego banku. Jakie wiążą się z tym korzyści?

Szybkość

Z pewnością jedną z zalet jest oczywiście czas trwania zakładania firmy. Od teraz wszystko możemy załatwić z poziomu naszego komputera. Nie musimy już spędzać mnóstwa czasu na przemieszczaniu się między różnymi urzędami, aby dopiąć wszystkich formalności. Wszystkie dokumenty zostaną nam przedstawione i przekazane na stronie internetowej naszego banku.

Mniej formalności

Zakładanie firmy przez bank to również mniej formalności. Nie trzeba już przechodzić rygorystycznych kontroli oraz podawać wielu informacji osobowych. Te wszystkie informacje organy odpowiadające za ewidencję firm będą mogły pobrać bezpośrednio z bazy danych banku. Będziemy mieli pewność, że dane są prawidłowe, choć nie będziemy musieli ich nawet podawać przy zakładaniu firmy.

Zakładanie działalności gospodarczej za pomocą banku

Standardowe działanie firmy

Część sceptyków z pewnością stwierdzi, że zakładanie firmy w ten sposób może spowodować, że nasza firma będzie funkcjonowała w innym trybie niż pozostałe działalności założone w standardowy sposób. Nic bardziej mylnego. Wszystkie organy, które powinny wiedzieć o istnieniu naszej firmy (CEiDG, Urząd Skarbowy i Zakład Ubezpieczeń Społecznych), będą o niej wiedziały i staniemy się pełnoprawnym przedsiębiorcą.

Mniej opłat

Zakładanie firmy nigdy nie wiąże się z opłatami i CEiDG uczula wszystkich, aby nigdy nie dokonywać żadnych opłat. Podobnie jest w bankach. Nie uiszczamy dodatkowej opłaty, a dodatkowo możemy liczyć na mniejsze opłaty związane z prowadzeniem konta firmowego. Jest to ukłon ze strony banku, że postanowiliśmy założyć swoją działalność gospodarczą właśnie za ich pomocą. Jest to zatem dobra alternatywa do stania w kolejce przez wiele minut i denerwowania się, że tracimy czas na coś, co możemy zrobić przez Internet.